Den památek nabídne jindy nepřístupná místa

Na dnešek připadá Mezinárodní den památek a historických sídel. Mnohé hrady a zámky proto připravily pro své návštěvníky výhodné vstupné nebo doprovodný program. Mezinárodní den památek a historických sídel připadá na 18. duben od roku 1984.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historický trolejbus před dolem Michal

Historický trolejbus před dolem Michal | Foto: F. Tichý

Národní památkový ústav, který spravuje stovku státních hradů a zámků, nabízí vstup do svých objektů zdarma nebo se slevou. "Kdo přijde na zámek v Hradci nad Moravicí s dítětem nebo půjde o seniora, má vstup zdarma," zve správce zámku Radomír Přibyla.

V rámci dne památek pak v Hradci nad Moravicí chystají na celý květen o víkendech a o svátcích zdarma přístup do středověkého sklepení zámku. "Bude to taková raritka, protože tyto sklepy nebyly ještě nikdy pro veřejnost zpřístupněny," dodal správce zámku.

Za snížené jednotné vstupné mohou lidé také navštívit důl Michal v Ostravě-Michálkovicích, který je také ve správě Národního památkového ústavu. K dolu budou moci návštěvníci přijet historickým trolejbusem, který se vydá od rána na cestu celkem pětkrát, přičemž první vyjede z hlavního nádraží v 8:26 a další následují co dvě hodiny.

Seznam památkových objektů, které mohou návštěvníci dnes navštívit zdarma nebo se slevou, a seznam hradů a zámků, na kterých je připraven speciální program, najdou zájemci na webových stránkách památkového ústavu.

František Tichý, Jana Hovjacká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme