Den železnice nabídne desítky projížděk historickými vlaky

Den železnice se o tomto víkendu slaví hned na několika nádražích v Čechách i na Moravě. Dějištěm hlavních oslav je Děčín, kde bude k vidění třeba parní lokomotiva Albatros nebo salonní vozy prezidentů Masaryka a Husáka nebo salónní vůz arcivévody Františka Ferdinanda d‘Este. V Praze Braníku zase předvedou svou techniku železniční hasiči a po zdejších lokálkách budou jezdit historické parní vlaky i motoráky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lokomotiva 464.053 "Bulík" či "Ušatá" - statický exponát z Národního technického muzea v Praze | Foto: Jan Zítka

Loni akce přilákala v Olomouci 16 tisíc návštěvníků, letos je možné vychutnat si nostalgickou vůni štiplavé páry hned na několika nádražích v Republice.

Radek Joklík z Českých drah informuje, jak bude vypadat Den železnice v muzeu v Lužné u Rakovníka: „V sobotu i v neděli zde bude výstava železničních modelů. V sobotu od 9 do 18 a v neděli od 9 do 17 hodin. Ve správkárenské hale tedy bude modelové kolejiště.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Joklík z Českých drah informuje o programu Dne železnice

Joklík dále dodává: „Navíc tam proběhne setkání Brejlovců, což je poměrně známá lokomotiva Brejlovec. Představí se ty nejstarší modely až po nejmodernější provedení CZ Loco. To předvádění Brejlovců se bude konat v zátočině.“

V Praze Bráníku bude podle Joklíka k vidění výstava lokomotiv či lůžkový vůz. Hasiči zde představí také svoji techniku. Na Hlavním nádraží pak bude přístupná dopravní kancelář. Je také možné navštívit odstavné nádraží.

„Velkou atrakcí budou čtyři jízdy parních vlaků, které budou tažené lokomotivou Ušatá. Ten vlak pojede po trati Braník – Krč – Vršovice – Smíchov a zpátky,“ dodává Radek Joklík.

Největším lákadlem bývají tradičně podle Radka Joklíka na Dni železnice historická vozidla – například parní lokomotiva Albatros nebo motorový vůz Hurvínek.

Jan Herget, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme