Výběr z médií: boj se suchem, první české přírodní pohřebiště, zájem o tepelná čerpadla

V pátečním výběru médií se dočtete, že ministerstvo zemědělství chce kvůli boji se suchem postavit nové přehrady a záchytné nádrže. Tématu se věnuje Právo. Podle resortu jsou vodní zdroje v Česku na hranici možností uspokojit požadované odběry vody. V Česku roste zájem o tepelná čerpadla. Píše to deník E15. Tepelná čerpadla patří k nejdražším variantám vytápění. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Resort zemědělství chce kvůli boji se suchem postavit nové přehrady a záchytné nádrže | Foto: Phil Noble | Zdroj: Reuters

E15

Zájem o tepelná čerpadla v Česku roste. Toto je téma deníku E15. Na oblibě nabývají díky nízkým provozním nákladům a taky díky dotacím. Státní fond na jejich pořízení od roku 2014 přispěl už 382 miliony korun. Počet žádostí o dotace se loni meziročně zvýšil dokonce o polovinu.

Deník N

Policista z ochranné služby čelí kázeňskému řízení kvůli svým výrokům na demonstraci, případu se věnuje Deník N. Milan Halbich má za úkol chránit Úřad vlády včetně premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO. Loni v červnu na demonstraci v Chomutově před desítkami lidí předsedu kabinetu a jeho spolupracovníky kritizoval. Podle nadřízeného tím porušil etický kodex útvaru. Halbichův advokát tvrdí, že jde o účelové obvinění.

Když nastupoval neprávem do vězení, onemocněla mu dcera rakovinou. Policisté ale zůstanou bez trestu

Číst článek

Hospodářské noviny

V pražských Ďáblicích funguje už pět let první české přírodní pohřebiště, informují o něm Hospodářské noviny. V takzvaném Lese vzpomínek roste 333 stromů, ke kterým můžou pozůstalí uložit speciální rozložitelné urny nebo popel svých blízkých. Přírodní pohřbívání je úzce spojené s ekologií, jeho cílem je ale taky udělat poslední rozloučení co nejosobnější.

Lidové noviny

Archeologové pátrají na pražském Staroměstském náměstí po schránce se zakládacími listinami Mariánského sloupu. Lidové noviny píšou, že základní kámen stavby se nepodařilo najít při bourání zbytků sloupu v roce 1918 ani při sondáži v roce 2015. Výzkumníci teď znovu zkouší štěstí. V časové kapsli by podle nich mohly být dokumenty i náboženské artefakty z roku 1650.

Právo

Ministerstvo zemědělství chce kvůli boji se suchem postavit nové přehrady a záchytné nádrže, všímá si toho deník Právo. Podle resortu jsou vodní zdroje v Česku na hranici možností uspokojit požadované odběry vody. Na podzemní vrty se stát spoléhat nechce. Klíčová je voda, která naprší. Ta ale řekami rychle odtéká pryč, i proto, že se Česko desítky let odvodňovalo.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme