Na večerní derby Slavie a Sparty se chystají desítky policistů, hlídali i pochod fanoušků do Edenu

Na odpolední pochod fanoušků Sparty i večerní zápas se Slavií budou v Praze dohlížet desítky policistů. Příznivci letenského klubu vyrazili od svého stadionu ve 13.30. Samotné utkání začne v 18.00 večer a iROZHLAS.cz z něj přinese online reportáž.

Praha (Aktualizováno: 17:35 14. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Večerní derby budou hlídat desítky policistů. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová

Na bezpečnostních opatřeních spolupracují s pražskou policií i strážníci či dopravní podnik, jak Radiožurnálu řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Chystá se 291. derby pražských „S“. Pochod městem, speciální opatření i velká choreografie

Číst článek

Fanoušci Sparty se u stadionu na Letné sešli před druhou hodinou odpoledne a vydali se směrem do Vršovic, během pochodu proti nim policie nemusela zasahovat, nicméně na místě byli i členové antikonfliktního týmu. 

Fanoušci musejí i počítat s kontrolami při vstupu na stadion v Edenu. „Jako na každé jiné derby plánujeme mnohem vyšší počet security služby a pořadatelské služby. Prohlídky prostě musí být na takovéto utkání hodě důkladné a budou,“ uvedl mluvčí Slavie Michal Býček.

„Upozorňujeme fanoušky a zároveň je žádáme, aby si na to vyhradili dost času,“ dodal Býček. 

V neděli by ale mohlo jít o jeden z klidnějších vzájemných zápasů. Slávisté jsou totiž v podmínce a hrozí jim, že by mohli mít v dalších utkáních zavřenou část stadionu.

Úvodní hvizd 291. derby zazní v 18 hodin. Zápas bude možné sledovat prostřednictvím online textového přenosu, který server iROZHLAS.cz zajišťuje.

Pochod fanoušků Sparty do Edenu | Foto: Michaela Danelová

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme