Dernerová obhájila senátorské křeslo. Opakované volby na Mostecku rozhodlo první kolo

Kandidátka strany Spojení demokraté – Sdružení nezávislých Alena Dernerová bude opět senátorkou za Mostecko. Hned v prvním kole opakovaných voleb získala 55 procent hlasů, tedy potřebnou nadpoloviční většinu. Druhý skončil hokejista Jiří Šlégr (za ČSSD) se ziskem asi 16 procent hlasů. Ostatní kandidáti měli méně než desetiprocentní podporu. Volby doprovázela nízká účast, k urnám během pátku a soboty přišlo 12 procent voličů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Dernerová

Alena Dernerová | Foto: senátní stránky

Ve volbách bylo k 16:00 sečteno 99 procent okrsků. Chybí výsledky z jednoho, v kterém bylo loni registrováno asi 380 voličů. Dernerová ale má před Šlégrem náskok více než 4200 hlasů.

V nynějším hlasování skončil třetí Josef Nétek (KSČM), který obdržel 7,37 procenta hlasů, čtvrtý pak kandidát ANO a ředitel základní školy Roman Ziegler, kterému voliči dali 6,69 procenta hlasů. Na páté pozici byl lékař Jiří Biolek (STAN) se ziskem 5,91 procenta hlasů. Kromě nich se volby zúčastnila Libuše Hrdinová (ODS), Jiří Sieber (Řád národa), Zbyněk Vodák (TOP 09) a Jiří Fiala za stranu Zdravého rozumu, kteří obdrželi méně než pět procent hlasů.

Dernerová zvítězila už v říjnových senátních volbách, když v druhém kole s výrazným náskokem 70,81 procenta hlasů taktéž porazila Šlégra. Tehdy kandidovala za rozhádané hnutí Severočeši.cz, část straníků ji ale nepovažovala za řádnou kandidátku hnutí. Obrátila se na soud, který následně senátní volby v Mostě prohlásil za neplatné. Osmapadesátiletá Dernerová pracuje jako lékařka.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme