Desáté výročí odchodu sovětských vojsk

Dnes si připomínáme 10 let od odchodu posledního sovětského vojáka z našeho území. První jednotky přišly v souvislosti s okupací naší země v srpnu 1968. V řadě míst postupně vyrostly rozsáhlé základny sovětských vojsk, které městům a obcím daly svébytný nechtěný ráz a přidaly i spoustu problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posledním takzvaně dočasně umístěným sovětským vojákem, byl generál Eduard Vorobjov. Veškerá jední o odchodu sovětských vojsk zajišťoval tehdejší politik - nyní opět hudebník - Michael Kocáb. Před deseti lety vyjádřil radost, že se podařilo korektně a velkoryse uzavřít tuto neblahou kapitolu našich dějin.

Naše země byla okupována sovětskými vojsky v nedávné minulosti a je třeba si tuto dobu připomínat - řekl dnes v Praze prezident Václav Havel. K 10. výročí odsunu sovětských vojsk z Československa poskytl prezident Václav Havel rozhovor českému rozhlasu a české televizi, ve kterém mimo jiné poznamenal, že mnoho lidí si už neuvědomuje, že ještě před deseti lety žili v okupované zemi.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme