Deset podezřelých celníků se převzetí výpovědí vyhnulo

Deseti z osmnácti stíhaných celníků z Břeclavi, kteří jsou podezřelí z braní úplatků od řidičů kamionů, se včera nepodařilo doručit výpovědi. Dneškem proto odešli do civilu i s nárokem na vyplácení výslužného od státu. Kdyby výpovědi do páteční půlnoci převzali, peníze by nedostávali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční přechod | Foto: Pavel Novák

Podle mluvčího jihomoravských celníků Jaroslava Moravce dělali všechno pro to, aby rozhodnutí o výpovědích doručili. Část z celníků se jim ale nepodařilo zastihnout.

V souvislosti se naším vstupem do Evropské unie snížila k dnešku celní správa počty svých zaměstnanců. Podstatná část stíhaných celníků měla k 1. květnu odejít do civilu už podle předchozí domluvy.

Celkem 12 z 18 celníků mělo nárok na měsíční výslužné 5700 korun, které by jim bylo vypláceno až do důchodu. O peníze mohli přijít jen tím, že by dostali a převzali výpověď.

Úplatkářský skandál nepostihl na jihu Moravy jen celnici v Břeclavi, ale i nedaleký česko-rakouský přechod v Hatích na Znojemsku. Jednoho z tamních zaměstnanců stíhá policie za to, že žádal po řidiči kamionu 80 tisíc korun za rychlé odbavení. Muži je postaven mimo službu a hrozí mu až pět let vězení.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme