Desítka aktivistů blokovala pochod na podporu prezidenta, policie je odvedla na služebnu

Asi deset aktivistů odvedli v Praze policisté na služebnu. Pokusili se blokovat pochod na podporu prezidenta Miloše Zemana, a to v podchodu na rohu ulic Panská a Na Příkopě. Policisté je předtím vyzvali, aby místo opustili. Aktivisté neuposlechli. Policie je teď podezírá z přestupkového jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod se pokusila zablokovat zhruba desítka lidí sedících na zemi | Zdroj: ČTK

„Na Václavském náměstí se v souvislosti se shromážděním příznivců Národní demokracie sešlo zhruba tisíc účastníků, kteří po projevech vyrazili na plánovaný pochod směrem k Hradčanskému náměstí,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Martínková.

„Tento pochod se však snažilo narušit několik osob tím, že si v Panské ulici sedli na zem a účastníkům pochodu bránili v dalším pokračování. Policisté proto tyto narušitele řádně oznámeného pochodu opakovaně vyzvali, aby svého protiprávního jednání zanechali,“ dodává.

Účastníci se sešli ve 13 hodin na Václavském náměstí, kde si zazpívali hymnu a vyslechli projevy řečníků, podle nichž prezident jako jeden z mála politiků nabízí řešení uprchlické krize. Krátce před 14. hodinou se vydali na pochod na Hrad. Doprovázely je desítky policistů, včetně antikonfliktního týmu.

Strana Národní demokracie uspořádala 12. prosince pod heslem "Vlastenci, na Hrad!" shromáždění na Václavském náměstí v Praze | Foto: ČTK

Cestou na Hrad demonstranti skandovali hesla „Čechy Čechům", „Nic než národ" a „Multi-kulti nechceme".

Organizátorka Lucie Hašková vyjádřila nespokojenost s českou vládou, která podle ní nejedná ve prospěch země. Zároveň poděkovala prezidentu Zemanovi, který podle ní stojí za svým lidem.

Demonstrantům na Hradčanském náměstí zahrála tři písně kapela Ortel spojovaná s krajní pravicí. Texty skupiny jsou často zaměřeny proti menšinám.

Akci svolaly Hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie. Ta je považovaná za nacionalistickou politickou stranu.

ČTK, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme