Desítky vězňů drží hladovku

Třicet šest vězňů z pražské pankrácké věznice drží hladovku. V pondělí večer začalo s akcí třicet dva odsouzených, převážně z bývalého Sovětského svazu. V úterý se přidali další čtyři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vězeňská pouta | Foto: Corbis

Co k této akci vězně vedlo upřesnila Radiožurnálu mluvčí vězeňské služby Miloslava Havlíčková:"Všechny osoby, které vyhlásily hladovku jsou podrobeni lékařské prohlídce. Jsou tedy pod zvýšenou kontrolou lékaře i bezpečnostních složek. Je pravdou, že na akci typu "hladovka" má v našem státu právo každý."

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Havlíčková o hladovce vězňů

"Cizinci v českých věznicích jsou trvale problematickou skupinou a vězeňská služba by uvítala legislativní změny, které by umožnily vydávat nespokojeného cizence k výkonu trestu do jeho vlasti," připomněla Havlíčková. Zdůraznila také, personál věznic nebude nátlaku ustupovat.

Největší hromadná hladovka v českých věznicích vypukla loni v říjnu, kdy odmítalo stravu zhruba 170 lidí. Také tehdy to byli zejména rusky hovořící cizinci. Později se ukázalo, že akce sloužila jako příprava k rozsáhlé vzpouře, která měla krýt útěk šéfů ruskojazyčných mafií odpykávajících si v českých věznicích trest. Vzpouru v listopadu překazila policie.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme