Desítky vyhoštěných za protesty v Praze!

Policie vyhostila z republiky všech 129 cizinců zadržených v záchytném zařízení ministerstva vnitra v Balkové na Plzeňsku. A to za účast na pražských protestech proti Mezinárodnímu měnovému fondu a Světové bance. Dalším 96 občanům cizích států ukončila pobyt na našem území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potvrdil to Jiří Suttner z tiskového odboru policejního prezidia. Tábor v Balkové tak po rozhodnutí o správním vyhoštění opustilo 31 Němců, 28 Španělů, 15 Britů, deset Švédů, šest Američanů a šest Norů. Z Balkové se dále vrátilo pět lidí do Francie a pět na Slovensko, čtyři do Slovinska, po třech do Kanady, Itálie, Polska a Nizozemska, po dvou do Dánska a Maďarska a po jedné osobě do Belgie, Finska a Řecka.

Aktivní účast na demonstracích přinesla ukončení pobytu 16 lidem z Velké Británie a rovněž 16 z Německa. Českou republiku muselo opustit také deset Finů, deset Francouzů, sedm Poláků a sedm Američanů. Do Švédska muselo odcestovat šest lidí, do Maďarska a Rakouska po čtyřech lidech, do Itálie, Belgie a na Slovensko po třech lidech, do Řecka dva. Do Dánska, Izraele, Chorvatska, Nikaraguy a Španělska se kvůli ukončení pobytu vrátilo po jedné osobě. Policisté od úterních nepokojů zadrželi a předvedli k výslechům 859 odpůrců globalizace. Kvůli útoku na veřejného činitele, výtržnictví nebo poškozování cizí věci vzal už soud do vazby 16 z 25 obviněných demonstrantů. Pouze jeden z vazebně stíhaných je český občan, ostatní jsou cizinci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme