Desítky vyhoštěných za protesty v Praze!

Policie vyhostila z republiky všech 129 cizinců zadržených v záchytném zařízení ministerstva vnitra v Balkové na Plzeňsku. A to za účast na pražských protestech proti Mezinárodnímu měnovému fondu a Světové bance. Dalším 96 občanům cizích států ukončila pobyt na našem území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potvrdil to Jiří Suttner z tiskového odboru policejního prezidia. Tábor v Balkové tak po rozhodnutí o správním vyhoštění opustilo 31 Němců, 28 Španělů, 15 Britů, deset Švédů, šest Američanů a šest Norů. Z Balkové se dále vrátilo pět lidí do Francie a pět na Slovensko, čtyři do Slovinska, po třech do Kanady, Itálie, Polska a Nizozemska, po dvou do Dánska a Maďarska a po jedné osobě do Belgie, Finska a Řecka.

Aktivní účast na demonstracích přinesla ukončení pobytu 16 lidem z Velké Británie a rovněž 16 z Německa. Českou republiku muselo opustit také deset Finů, deset Francouzů, sedm Poláků a sedm Američanů. Do Švédska muselo odcestovat šest lidí, do Maďarska a Rakouska po čtyřech lidech, do Itálie, Belgie a na Slovensko po třech lidech, do Řecka dva. Do Dánska, Izraele, Chorvatska, Nikaraguy a Španělska se kvůli ukončení pobytu vrátilo po jedné osobě. Policisté od úterních nepokojů zadrželi a předvedli k výslechům 859 odpůrců globalizace. Kvůli útoku na veřejného činitele, výtržnictví nebo poškozování cizí věci vzal už soud do vazby 16 z 25 obviněných demonstrantů. Pouze jeden z vazebně stíhaných je český občan, ostatní jsou cizinci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme