Déšť opět přinesl na Plzeňsko velkou vodu

Už podruhé během několika dnů se ocitla pod vodou obec Přehýšov na Plzeňsku. Způsobil to v noci na dnešek více než hodinu trvající přívalový déšť. Do obce s necelou tisícovkou obyvatel se navíc voda valila ze špatně odvodněných polí. Na návsi bylo půl metru vody, která zatopila 12 domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Eva Holá

Dnes ráno už byla situace stabilizovaná. "Došlo pouze k poškození komunikace, která vede mezi malým a velkým Přehýšovským rybníkem. Hladiny mezi rybníky jsou stálé, naopak průtoky v potoce pod Přehýšovským rybníkem klesají, Hráz rybníka protržená nebyla a záplavy nehrozí," ujistil Miroslav Pražák z krizového štábu okresu Plzeň - sever.

Na pomoc lidem přijeli hasiči z jedenácti požárních sborů z okolí. Do obce teď míří také odborníci, aby zjistili, jak Přehýšovské před náplavou z polí uchránit.

V jižních Čechách hladiny všech vodních toků stále mírně klesají. Druhý stupeň povodňové aktivity - bdělost - platí už jen na Lužnici v Klenovicích na Táborsku. Meteorologové ale neočekávají v regionu žádné výraznější srážky.

Martin Hromádka, Petr Bečvář Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme