Déšť s oblevou na několika místech prudce zvedly hladiny toků

Kvůli tání sněhu a dešti prudce stouply hladiny řek v jihozápadních a severovýchodních Čechách. Třetího povodňového stupně, tedy ohrožení, dosáhlo Labe v Brodu a krátce také Otava v Sušici na Klatovsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prudký déšť | Foto: Jan Rosenauer

Plzeňští hasiči zasahovali hned na několika místech v regionu. Jak upřesňuje mluvčí krajských hasičů František Vaško, odčerpávali například vodu z kotelny domu v Hrádku u Sušice. "Tam bylo asi 30 centimetrů vody, zasahovali tam profesionální hasiči ze Sušice. Dále jsme čerpali vodu z kotelny v Šumavské ulici v Železné Rudě, další čerpání pak bylo ve Vranovské ulici v Poběžovicích, kde byl až téměř metr vody ve sklepě, a poslední případ je Trhanov."

Na horních a středních tocích řek už voda většinou kulminovala. Na dolních tocích má být na vrcholu v noci nebo zítra ráno.

Meteorologové ale stále varují před silným větrem, který může v nárazech dosahovat až 90 kilometrů za hodinu. Už v noci na dnešek silný poryv větru strhl část střechy panelového domu v Broumově na Náchodsku. Střecha poškodila několik zaparkovaných aut, nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Poruchy po silném větru, který se přehnal regionem, odstraňovali celý den energetici na východě Čech. Padající stromy měly dopoledne na svědomí desítky poruch na nízkém napětí a několik poruch na vedeních vysokého napětí. Nejvíce jich dispečink zaznamenal na Jičínsku a Semilsku.

Marika Táborská, Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme