Déšť znovu zvýšil hladiny řek

Vytrvalé deště zvedly zvedly hladiny řek a potoků. Snad nejhorší situace je v jižních Čechách, kde vodohospodáři vyhlásili dokonce třetí povoďnové stupně. Ohrožení platilo v pondělí pozdě večer í na Malši v Pořešíně na Českokrumlovsku a také v Kaplici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť | Zdroj: ČTK

Kulminace nad třetím stupněm se čeká i na říčce Černá v Líčově. Hydrologové odhadují, že všechny vzedmuté hladiny by měly začít pomalu klesat.

Hasiči evakuovali skautský tábor poblíž Líčova, odkud odvezli zhruba 30 dětí. Jednotka z Kaplice pak převážela 36 dětí, které z tábora u Velíškova mlýna poblíž Skoronic vyhnala rozvodněná říčka Černá. Lavina kamení a hlíny, kterou zřejmě uvolnil déšť, zablokovala úsek na železniční trati mezi Olomoucí a Bruntálem.

Silný déšť, který po poledni zasáhl Prahu, zaplavil několik domů a vyvracel stromy. Hasiči vyjížděli do několika pražských čtvrtí čerpat vodu ze sklepů a odstraňovat tři spadlé stromy. Nikdo nebyl zraněn.

Kvůli dešti hasiči přivezli do Národní knihovny pytle s pískem na zabezpečení historické budovy Klementina. Požádala o ně sama knihovna. Podle hasičů se ale jednalo o čistou prevenci. Do knihovny voda nenatekla.

V Kazašské ulici v Praze 10 pak spadly dva stromy na dvě osobní auta. Strom se během lijáku vyvrátil také v Koněvově ulici v Praze 3.

Odborníci očekávají, že se toky budou v úterý už vracet zpět k normálním stavům. Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme