Déšť znovu zvýšil hladiny řek

Vytrvalé deště zvedly zvedly hladiny řek a potoků. Snad nejhorší situace je v jižních Čechách, kde vodohospodáři vyhlásili dokonce třetí povoďnové stupně. Ohrožení platilo v pondělí pozdě večer í na Malši v Pořešíně na Českokrumlovsku a také v Kaplici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť | Foto: ČTK

Kulminace nad třetím stupněm se čeká i na říčce Černá v Líčově. Hydrologové odhadují, že všechny vzedmuté hladiny by měly začít pomalu klesat.

Hasiči evakuovali skautský tábor poblíž Líčova, odkud odvezli zhruba 30 dětí. Jednotka z Kaplice pak převážela 36 dětí, které z tábora u Velíškova mlýna poblíž Skoronic vyhnala rozvodněná říčka Černá. Lavina kamení a hlíny, kterou zřejmě uvolnil déšť, zablokovala úsek na železniční trati mezi Olomoucí a Bruntálem.

Silný déšť, který po poledni zasáhl Prahu, zaplavil několik domů a vyvracel stromy. Hasiči vyjížděli do několika pražských čtvrtí čerpat vodu ze sklepů a odstraňovat tři spadlé stromy. Nikdo nebyl zraněn.

Kvůli dešti hasiči přivezli do Národní knihovny pytle s pískem na zabezpečení historické budovy Klementina. Požádala o ně sama knihovna. Podle hasičů se ale jednalo o čistou prevenci. Do knihovny voda nenatekla.

V Kazašské ulici v Praze 10 pak spadly dva stromy na dvě osobní auta. Strom se během lijáku vyvrátil také v Koněvově ulici v Praze 3.

Odborníci očekávají, že se toky budou v úterý už vracet zpět k normálním stavům. Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme