Déšť zvedal hladiny řek, pršet má až do večera

Noční vytrvalý déšť zvedl hladiny řek v Olomouckém kraji. Toky ale zůstávají ve svých korytech, nebylo dosaženo ani prvního stupně povodňové aktivity. Situace se ale podle meteorologů může změnit. Podle předpovědi má v Olomouckém kraji silně pršet až do dnešního večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auta v dešti | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vytrvalý déšť ale zaměstnal hasiče. Podle operačního důstojníka prostějovských hasičů odčerpávají vodu ze silnic pod železničními přejezdy v Brodku u Přerova a v Přerově - Předmostí. Ve Zlínském kraji hasiči vyjížděli k více než třem desítkám zásahů souvisejících s deštěm. Převážně čerpali vodu ze sklepů rodinných domů, ze školky nebo restaurace.

Záchranáři také odstraňovali spadlé stromy. Kvůli průtrži mračen museli také pořadatelé multikulturního festivalu Trnkobraní včera zrušit kompletní program na hlavní scéně. Dnes akce pokračuje od 11 hodin. Kvůli bouřce vypadlo technologické zařízení klimkovického tunelu před Ostravou na dálnici D47 a byl v obou směrech uzavřen.

Tereza Janouškovcová Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme