Detaily o termínech přechodu na digitální vysílání do Vánoc

Česko začíná postupně vypínat analogový systém příjmu televizního signálu a plynule přechází na digitální. Vše by mělo být hotovo do roku 2012. Už teď funguje digitální televize v Praze, Brně, Ostravě a od začátku listopadu i na Domažlicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Lidem přinese kvalitnější zvuk a obraz, lepší pokrytí a také více možností televizních programů a služeb. Podle národního koordinátora pro digitální vysílání Zdeňka Duspivy bude mít každý občan ještě před Vánocemi možnost zjistit, kdy se přechod na digitál začne týkat i jeho.

Všechny informace totiž najde v technickém plánu přechodu, který vypracovává Český telekomunikační úřad: "Probíhá veřejné připomínkové řízení, předpokládáme, že bude během 14 uzavřeno. A na základě tohoto dokumentu bude možné zjistit, kdy v kterém regionu dojde jak zahájení digitálního vysílání, tak následně v kterém období bude ukončen analogový příjem," řekl Radiožurnálu Duspiva.

Plán bude volně přístupný na internetových stránkách www.ctu.cz

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme