Detektiv O'Sullivan, který pomohl dostat Krejčíře před soud, vypovídal v Praze

Na pražské policii tento týden vypovídal soukromý detektiv Paul O'Sullivan. Ten pomohl dostat do vazby v JAR kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře, který tam čeká na rozsudek. Kriminalisté si Jihoafričana pozvali kvůli tomu, že na něj Krejčíř podal trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu (snímek z 2. 12. 2013)

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu (snímek z 2. 12. 2013) | Foto: Robert Mikoláš

Paul O'Sullivan Českému rozhlasu výslech na policii v Praze potvrdil, odmítl ale prozradit detaily.

„Myslím si, že dělat obstrukce je běžný Krejčířův postup, včetně toho, že svědky zastrašuje, zavraždí je nebo je nechá zmizet,“ uvedl.

„Nejdříve mi nabízel peníze, to jsem odmítl. Tak mě zkoušel kriminalizovat a vznesl proti mně několik obvinění. Jen v posledních pěti letech se mě pokoušel také sedmkrát zabít,“ přiznal O'Sullivan.

Pražská policie nechtěla věc komentovat. Krejčíř, kterého jihoafrický soud už uznal vinným z únosu a pokusu o vraždu, ale veškerou vinu odmítá.

V současné době čeká v cele v JAR na určení výše trestu. Rozhodnutí bylo několikrát odročeno, padnout by mělo mezi 17. a 19. listopadem.

Kauza Radovan Krejčíř | Foto: Český rozhlas

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme