Detektivové dopadli hledaného anarchistu. Viní ho z podpálení 9 policejních aut

Anarchista a podle policie také žhář Lukáš Borl je ve vazbě. Kriminalisté muže spojovaného s požáry policejních aut v Praze dopadli v neděli. Podle detektivů je navíc podezřelý i ze žhářských útoků na pražskou restauraci Řízkárna. Policisté po něm pátrali od prosince loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická radnice, úřady ve městě i nádraží jsou evakuovány kvůli anonymu vyhrožujícímu bombou | Foto: Honza Ptáček

„Obviněný muž již byl vzat do vazby,“ potvrdil mluvčí mluvčího Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie muže obvinila z trestných činů založení, podpory a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka, dále pak z vydírání a poškození cizí věci.

Lukáš Borl podle policie patří mezi zakladatele a podporovatele anarchistické skupiny Síť revolučních buněk. Ta se od ledna 2014 přihlásila k celkem 16 žhářských útokům.

Podle portálu ČT24 skupina zapálila 9 policejních aut, mýtnou bránu, obchod s kamerovou technikou a několik aut patřících majiteli pražské restaurace Řízkárna Vladimíru Krulcovi.

Tomu anarchisté vyčítali, že odmítá zaplatit dlužné výplaty svým zaměstnancům. Proto kromě zapalování aut také ohlašovali na policii, že se v provozovně nachází bomba nebo že je v jídle jed. Policie vyjela do této restaurace jedenapadesátkrát. Nakonec Krulec část dlužných výplat zaměstnancům zaplatil.

Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme