Dětenice na Jičínsku potřebují novou studnu

Už víc než rok nemůže velká část obyvatel Dětenic na Jičínsku používat vodu ze studní. Obsahuje totiž nadměrné koncentrace trichlorethylenu. Znečištění přitom nelze odstranit. Jedinou možností je tak postavit veřejný vodovod, na ten ale obec nemá peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studna

Ty chce podle starosty Radomíra Vališky získat od ministerstva zemědělství. "Lidi nemohou používat vodu jako pitnou ani užitkovou, protože ta voda při dlouhodobém působení i při té nízké koncentraci trichloretylenu může způsobovat poškození zdraví."

Obec Dětenice doufá, že by jí ministerstvo zemědělství mohlo na výstavbu vodovodu přispět z více než tří čtvrtin. Podle mluvčího ministerstva Martina Severy má ale obec velké oči. Navíc už jednu dotaci dostala. "O výši této dotace rozhoduje komise pro posouzení doložených náležitostí, nicméně představa investora o 80procentní výši dotace je vzhledem ke stávajícím možnostem nereálná."

Markéta Kaclová, Miroslav Ponomarev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme