Děti dostanou zubní průkazy

Zubní průkaz dítěte by měl rodičům připomínat, že pečovat o zdravý chrup svých dětí je stejná povinnost jako chodit na očkování. V těchto dnech dostávají tuto novinku maminky spolu se zdravotním a očkovacím průkazem hned při odchodu z porodnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zubní průkaz

zubní průkaz | Zdroj: ČTK

Nový doklad poskytne informaci o tom, jestli je dítě v pravidelné péči zubního lékaře, říká přednostka Stomatologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové Věra Hubková, jedna z iniciátorek vzniku zubního průkazu. Podle ní důvodem, proč by už kojenec měl mít svůj zubní průkaz, je jeho budoucí chrup bez jediného kazu. "Když dobře poučíme rodiče, jak mají o zuby svých dětí pečovat, je to možné. Je to velmi žádoucí. A ten druhý důvod je, že pokud se o ty dětské zoubky nestaráme, tak se mohou dostat do takového stádia, kazy mohou být tak veliké, že žádný sebezkušenější zubař to nedokáže opravit."

Děti budou sledovány od 12 měsíců v pravidelných půlročních intervalech. Tato prevence může přispět k tomu, že dítě bude do ordinace chodit rádo a návštěva stomatologa nebude bolet. Individuální přístup při péči o dětské zuby považují stomatologové za daleko efektivnější než dříve preferované kolektivní prohlídky.

A víte, co je podle nich pro vývoj dětských zubů největší zhouba? Sladká šťáva v savičce, kterou má dítě v puse po čas usínání a dokonce i po čas spánku.

Markéta Kaclová, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme