Portugalsko 0:0 Česko

Přehled tisku: děti závislé na kouření a nepostačující kapacita železnic

Třetina pacientů v adiktologických ambulancích jsou děti závislé na tabáku, píše Deník. Právo upozorňuje, že část železniční sítě je nyní maximálně vytížena. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cigareta, cigarety, kouření

Cigareta, cigarety, kouření | Foto: Free-Photos/ CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mladá fronta Dnes

Zdravotní pojišťovny odmítají žádosti některých pacientů o proplacení drahých léků. Tématu se věnuje sobotní Mladá fronta Dnes. Pojišťovny totiž část moderních medikamentů nemají na seznamech léků, které automaticky proplácí, a o proplacení tak rozhodují individuálně. V praxi se proto může stát, že zatímco jednomu pacientovi pojišťovna lék zaplatí, jinému se stejnou diagnózou nikoli.

Lidl v Nizozemsku přestává prodávat cigarety. Obchodnímu řetězci se to už nevyplácí

Číst článek

Deník

Třetina pacientů v adiktologických ambulancích jsou děti závislé na tabáku. Upozorňuje na to Deník. Část členů sněmovního zdravotního výboru proto navrhne, aby lékaři při preventivních kontrolách děti testovali na nikotin. A pokud zjistí, že kouří, měli by je automaticky začít léčit. Deník píše, že v adiktologických ambulancích nejsou výjimkou ani děti, které denně vykouří i patnáct cigaret.

Lidové noviny

V českých i zahraničních hotelech chybí jednolůžkové pokoje. Jejich nedostatek podle Lidových novin může způsobit, že se například ovdovělým seniorům dovolená prodraží. Pokud totiž v hotelu jednolůžkový pokoj není, musí zaplatit za dvoulůžkový.

Právo

Kapacita železnic přestává stačit. Píše o tom sobotní Právo. Podle něj je v současnosti část železniční sítě maximálně vytížena. Pokud tak třeba na rušných tratích u Prahy nastane sebemenší problém, mnoho vlaků okamžitě začne nabírat velká zpoždění. Většinu provozu kontrolují automatické systémy. Zpoždění jsou tak většinou způsobená kvůli neukázněným řidičům na železničních přejezdech, spadlým stromům nebo lidem, kteří se pohybují v kolejišti i přesto, že tam nemají co dělat.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme