Děti ode dneška neplatí 30 korun u lékaře

Děti do 18 let přestávají ode dneška platit třicetikorunové regulační poplatky u lékaře nebo v zubní ordinaci. Nadále budou ale platit v nemocnici, na pohotovosti i v lékárně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regulační poplatky

Regulační poplatky | Foto: Honza Ptáček

Dětem a seniorům nad 65 let klesá také roční ochranný limit na poplatky u lékaře a platby za léky z 5 tisíc korun na polovinu. V platnost vstupuje novela zákona o veřejném zdravotním pojištění. Není ale vyloučeno, že už brzy nebude platit nikdo.

Plošné zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví je totiž stále ve hře. Koalici se ve sněmovně nepodařilo zamítnout ani jeden z návrhů opozice, které se snaží poplatky zrušit. Oba postupují dál a sněmovna se jimi bude zabývat . Opozice už přitom s podobným plánem přišla dřív. Tehdy nakonec prošla kompromisní varianta, kterou dohodla ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová (ODS).

Přečtěte si také:
Protikrizový plán pro zdravotnictví přijala vláda všemi hlasy
Pojišťovny se chystají rozdávat pokuty kvůli nevybírání poplatků
Zrušení části poplatků vyjde stát zhruba na tři miliardy korun
Senát nesouhlasil s rušením poplatků, omezil je
Poslanci neschválili zahraniční mise vojáků a zrušili zdravotnické poplatky

Milan Kopp, Kateřina Causidisová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme