Děti premiéra a ministra vnitra hlídá ochranka, nejspíš kvůli extremistům

Děti dvou vysokých politiků mají ochranku. Policie od včerejška hlídá dvacetiletého syna premiéra Jana Fischera a dvě děti ministra vnitra Martina Peciny. Policie totiž získala informace, podle kterých hrozí dětem obou členů vlády nebezpečí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Pecina | Foto: Tomáš Adamec

Policie dnes nepřímo potvrdila souvislost mezi ochranou, kterou dětem premiéra a ministra vnitra poskytla, a úterním zátahem proti pravicovým extremistům.

"Tenhle zákrok určitě povede k tomu, že budou hledat nějaké způsoby, jak by na sebe ještě více upozornili. My musíme vycházet i z preventivních důvodů. Toto jsou preventivní opatření, která policie učinila," uvedl náměstek policejního prezidenta Jiří Houba.

Kriminalisté v úterý zadrželi deset pravicových extremistů, které následně obvinili z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Členům neonacistického Národního odporu hrozí kvůli pořádání koncertů propagujících nacismus a fašismus až osm let vězení.

Oba členové kabinetu považují možné ohrožení svých dětí za velmi nepříjemné. Ministr vnitra Martin Pecina chce obě svoje děti ve školním věku přestěhovat z Brna k sobě do Prahy. "Samozřejmě bydlím v chráněné oblasti, takže rodina tam bude bydlet se mnou a tím ta situace bude snazší," podotkl Pecina.

Boj proti extremismu zařadil Pecina mezi jednu ze svých priorit v úřadu. Od minulého týdne působí při ministerstvu nová protiextremistická skupina, kterou vede Pecinův první náměstek a bývalý šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous. Ministr chce dosáhnout i rozpuštění krajně pravicové Dělnické strany u Nejvyššího správního soudu.

Přečtěte si také:
Všichni zadržení extremisté jsou podle policie členy Národního odporu
Mareš: Neonacisté využijí zatýkání svých vůdců ve svůj prospěch
Policisté při razii zadrželi 10 přívrženců extrémní pravice
J. Komorous pro Radiožurnál: Extremistické strany se pokusíme rozpustit
Stovky neonacistů prošly Ústím nad Labem, asistovala jim tisícovka policistů
Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu
Premiér zkritizoval soud za nezrušení Dělnické strany

Martin Hromádka, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme