Děti si převzaly hračky ze sbírky Českého rozhlasu

Včera večer odjíždělo z Havlíčkova Brodu 40 aut plných dárků od posluchačů Českého rozhlasu. V místním kině si přijely stovky dětí pro svůj díl ze sbírky Daruj hračku, do které posluchači přispívali přesně podle kreslených přání dětí z dětských domovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pytle s dárky | Foto: Pavel Klempíř

Darované hračky putovaly z budovy Českého rozhlasu čtyřmi velkými auty do Havlíčkova Brodu, kde je studenti zdravotní školy třídili tak, aby každá doputovala ke svému majiteli.

„Takhle to odškrtáváme a ještě to dohledáváme v katalogu, kde oni si kreslili svá přání. Když nějakému dítěti hračka nepřijde, dostane hračku jiných dětí, které by dostaly třeba tři, aby měl aspoň něco,“ popisuje jedna ze studentek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z předávacího ceremoniálu v Havlíčkově Brodě natočila Olga Štrejbarová

Některé děti včera nejprve samy předvedly krátká vystoupení, aby si zkrátily čekání na Ježíška. Z pódia pak zaznělo poděkování posluchačům Českého rozhlasu, kteří stovky dárků zaslali. Děti ho doprovodily potleskem.

„Podařilo se nám splnit přesně nebo náhradně 2810 dárků, protože všichni mají dárek. Úplně přesně se podařilo splnit 2499 dětských přání,“ sdělili organizátoři.

Při odražení opony, za kterou se skrývalo skoro 3 tisíce dárků vyskládaných až ke stropu, před nimi stála kola, kočárky, skaty, kytary. Děti skákaly a křičely radostí.

Mnohé přítomné reakce dětí na okamžik odhalení dojal i rozplakal, atmosféra strhla i pořadatele a moderátory odpoledne.

Olga Štrejbarová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme