DĚTI V OHROŽENÍ: Policie pátrá po unesených bratrech Davidu a Leonardu Lackóových

Policie stále pátrá po bratrech Davidu a Leonardu Lackóových, kteří byli soudně odebráni rodičům. Rodiče v pátek bratry unesli z dětského centra ve Strakonicích. Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner uvedl, že by mohli zamířit na Slovensko, protože tam mají kořeny.

DÍTĚ V OHROŽENÍ Strakonice (Aktualizováno: 12:48 15. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LACKÓ DAVID (10 let), LACKÓ LEONARD (4 roky), Děti v ohrožení. | Zdroj: Policie ČR

Rodiče spolu s dětmi v autě viděl svědek v německém Freyungu. Policie na rodiče získala evropský zatýkací rozkaz, uvedl to v neděli jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Pátrat chce policie nejen v Rakousku, ale i na Slovensku a Polsku.

David Lackó se narodil v roce 2007, Leonard Lackó v roce 2013. Bratři byli soudně odebráni rodičům Anitě Lackóové a Bronislavu Slobodovi. Po těch policie pátrá též.

Při dnešní návštěvě rodiče oba dva bratry popadli, naložili do svého vozidla a zmizeli s nimi neznámo kam. Zatím jsme zjistili, že vozidlem, kterým se pohybují, je Chrysler Voyager zelené barvy s poznávací značkou BA477HU,“ řekl Radiožurnálu mluvčí českobudějovické policie Jiří Macner.

SLOBODA BRANISLAV a LACKÓOVÁ ANITA | Zdroj: Policie ČR

Vyzval, ať lidé jakékoliv informace k jejich pohybu, pobytu či plánům volají na linku 158. Je možné, že míří směrem do Rakouska.

Davidovi je 10 let, měří asi 140 cm, má hubenou postavu a plavé blond vlasy. Chlapec byl oblečen do žlutooranžového trička s dlouhým rukávem a modrých tepláků.

Leonardovi jsou 4 roky, má bledší pleť a velké výrazné oči. Naposledy byl oblečen do zeleného trička, modré mikiny s kapucí zn. Adidas, kalhot a bot s Batmanem.

Hledaný otec Branislav Sloboda je 46 let starý a měří 180–185 cm. Matce Anitě Lackové je 36 let a měří asi 160–165 cm. Oba mají slovenskou státní příslušnost.

pla, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme