Děti ze základní školy v Chomuticích se učí v nákupním středisku. Jejich škola nemá dostatek tříd

Většina místních chodí do nákupního střediska v Chomuticích na Jičínsku nakupovat. Dvě třídy dětí se sem ale chodí učit. Jejich škola nemá totiž dostatečnou kapacitu, a proto zřídila dvě třídy nad místním obchodem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prvňáci | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

„Naše budova nestačí počtem tříd devíti ročníkům základní školy. Po dohodě s obcí jsme tady vybudovali dvě třídy, které nám chybí v naší budově,“ říká ředitelka školy Hana Tulková.

Dětem třídy nad obchodem nevadí. „„Myslím si, že jsou to hodně klidné třídy. Vlastně jsou tady jenom samy dvě třídy s učitelkami. Je tady větší klid,“ dodává ředitelka a pochvaluje si, že třídy nad obchodem jsou největší, které mají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Děti v Chomuticích musí chodit na výuku do nákupního střediska. Více si poslechněte v reportáži Kateřiny Kohoutové.

I přes své neobvyklé umístění jsou třídy dobře vybaveny. „Mají tady mobilní interaktivní tabuli, která slouží pro obě dvě třídy. Mají tady kopírku, tiskárnu, notebook,“ popisuje Tulková.

Obec požádá o dotaci

Žáci přesto musejí docházet do hlavní budovy na výuku informatiky, tělocviku nebo do jídelny a družiny. „Jediná komplikace je, že ztrácíme vyučovací čas,“ dodává ředitelka. Podle ní jsou ale jiné školy na tom stejně.

Dětem pobyt ve vlastní budově vyhovuje. „Je to tady lepší. Jsme tu jen dvě třídy. Je tu míň hluku než v hlavní budově,“ říká Nela ze čtvrté třídy. Její spolužák Adam s ní souhlasí. „Je to spíš klidnější.“

Vedení školy i obec doufají, že se jim podaří získat dotace na rozšíření školy. Příští rok o ni požádají. Žáci by pak mohli trávit čas společně v jedné budově.

Kateřina Kohoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme