Děti ze zaplavených částí Prahy budou mít delší prázdniny

Na některých pražských školách začne kvůli katastrofálním záplavám školní rok o čtrnáct dní později. Rozhodla o tom rada hlavního města. Pražské školy postižené povodněmi tak nový školní rok zahájí až 16. září. Další kraje, které se vzpamatovávají z řádění vodního živlu, zatím o podobném kroku nerozhodly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída

Ředitelé základních škol v Praze, které postihly povodně, musejí do 6. září vymyslet pro své žáky náhradní program, například školu v přírodě. "Základní školy, kterých se žádným způsobem povodně nedotkly, tedy není v nich nikdo ubytován ani nejsou v záplavové zóně, budou fungovat normálně," uvedl primátor Igor Němec. Až 16. září by měly výuku zahájit i střední školy. V Praze se zřejmě posune začátek nového školního roku i na školách vysokých. "Žádáme rektory, aby posunuly zahájení školního roku o 14 dní," dodal primátor.

Ministerstvo školství už dříve rozhodlo, že školy postižené záplavami mohou svým žákům prázdniny prodloužit. Začátek školního roku by měl být podle ministryně Petry Buzkové oddálen do doby nezbytně nutné pro odstranění povodňových škod. "Ministerstvo školství udělilo generální souhlas s tím, aby zřizovatelé škol po dohodě s řediteli škol v případech, kdy nebude možné zahájit výuku, posunuli začátek školního roku na dobu, kterou uznají za vhodnou," potvrdila Radiožurnálu mluvčí ministerstva Hana Vítková.

Další oblast postižená ničivými záplavami - střední Čechy - s podobným opatřením zatím nepočítá. Představitelé Středočeského kraje ale budou do dvou dnů kvantifikovat škody vzniklé na školních budovách. Posunutí nástupu do školních lavic v nejhůře postižených místech, jako například v neratovické střední škole, hejtman nevylučuje.

V Plzeňském kraji nebude žákům letní prázdniny prodlužovat žádná škola. Českému rozhlasu to řekla mluvčí krajského úřadu Jana Filípková. "Krajský úřad Plzeňského kraje do této chvíle nezaznamenal žádné impulsy, které by nasvědčovaly tomu, že školní rok ve většině školských zařízení nezačne 1. září."

V Českých Budějovicích bylo velkou vodou poničeno 10 školských zařízení - 5 základních škol a 5 mateřských. O tom, zda se tam budou prodlužovat prázdniny, se rozhodne až v pátek. Jasno o začátku školního roku zatím není ani na severu Čech, i tam by ale konečné slovo mělo padnout v průběhu tohoto týdne.

Milada Richterová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská, Martin Rachman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme