Děti Země pochodovaly na Hrad

Členové ekologického sdružení Děti Země předali dnes zástupci prezidenské kanceláře dopis Václavu Havlovi se žádostí, aby se svou autoritou zasadil o celosvětový zákaz rakovinotvorných dioxinů a dalších toxických látek. Předtím zhruba 40 aktivistů uspořádalo akci „Za čistou zemi, vzduch a vodu“, při které pochodovali s dlouhým transparentem z Kampy na Pražský hrad.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další kolo jednání o mezinárodní úmluvě o postupné eliminaci či zákazu dvanácti nejtoxičtějších látek se bude konat začátkem prosince v jihoafrickém Johannesburgu. Aktivisté podle předsedy Dětí Země Jindřicha Petrlíka požadují, aby byly tyto látky zakázány.

Ekologové šli na Hrad z Kampy se zhruba 200 metrů dlouhým transparentem sešitým z různých hesel proti toxickým látkám, zvláště dioxinům. Policisté museli kvůli pochodu na několik minut zastavit dopravu v Karmelitské ulici. Zejména na Hradě vyvolali aktivisté pozornost u zahraničních turistů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme