Děti Země udělí už podvacáté anticeny Ropák a Zelená perla

Ekologové z organizace Děti Země dnes vyhlásí Ropáka roku. Cenu za antiekologický čin roku udílí už podvacáté. Současně udělí Zelenou perlu za výrok, nejvíce poškozující přírodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropák | Foto: www.detizeme.cz

Mezi kandidáty je letos i ministr životního prostředí Tomáš Chalupa z ODS a hejtmanka Ústeckého kraje, sociální demokratka Jana Vaňhová. Důvodem jsou podle ekologů mediálně-politické hrátky v kauze s nebezpečnými ostravskými kaly spalovanými na Litoměřicku.

Do finále se dostali také ředitel národního parku Šumava Jan Stráský a jihočeský hejtman Jiří Zimola z ČSSD. Důvodem jsou podle koordinátora ankety Miroslava Patrika jejich zásahy do podoby šumavského parku.

„Hejtman Jiří Zimola do něj prosadil schválení zásad územního rozvoje kraje s velmi kontroverzními stavbami a krizový ředitel Jan Stráský destabilizoval poslání a význam Národního parku Šumava a rozhodoval bez ohledu na zákony,“ tvrdí Patrik.

Loni získal Ropáka i Zelenou perlu bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil. Rozhodující byla jeho údajná snaha oslabit pravomoci a význam ministerstva životního prostředí.

Igor Maňour, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme