Dětské tábory někdy tahají z kapes rodičů peníze navíc. Přes skryté poplatky

Ne všichni provozovatelé dětských táborů jednají fér. Praxe stejná jako v cestovním ruchu. Peníze navíc mají ze skrytých poplatků. I když jde jen o ‚pár stovek‘ korun, může se prázdno v peněžence zdát najednou hlubší.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanový tábor oddílu KADAO v Žimrovicích u řeky Moravice

Stanový tábor oddílu KADAO v Žimrovicích u řeky Moravice | Foto: Martin Knitl

Paní Dana chtěla, aby její syn byl na táboře s kamarády. Podvolila se známým a zaplatila synovi týdenní pobyt za necelé čtyři tisíce. Na místo měli navíc rodiče dopravit děti na své náklady. Jenže tím poplatky nekončily.

„Měli jsme - všichni rodiče - přinést ještě 250 korun v obálce, že to je na další akce, které pořádají pro děti, na vstupy na nějaké atrakce,“ říká paní Dana.

Po příjezdu syna se ale dozvěděla, že na některých atrakcích děti vůbec nebyly. Po provozovateli proto chtěla vyúčtování. Bez úspěchu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Kláry Bílé o skrytých poplatcích za dětské tábory na Radiožurnálu

„Dozvěděla jsem se, že sice nebyly na atrakcích, které byly napsané, ale že se to dětem zase snažili vynahradit nějakým výletem. Tak tam úplně nevím, kde ty finance padly, a kdyby nepadly, tak že by ten zbytek chtěli rozdat vedoucím. Posléze ještě v tom emailu jsem se dozvěděla, že se rozhodli na poslední chvíli, že ještě koupí dětem nové diplomy z lepšího papíru,“ popisuje matka chlapce.

Provozovatel tábora se ale v řeči právníků bezdůvodně obohatil a spáchal přestupek.

„Ačkoli se jedná o malou částku, přestupkový zákon myslí i na podobné případy. V případě, že se maminka obrátí na policii, ta by to měla prošetřit a příslušný obecní úřad z toho vyvodit v přestupkovém řízení odpovědnost. Pokuta za zpronevěru v těchto menších částkách je do 15 tisíc korun,“ vysvětluje právní poradce ze Sdružení obrany spotřebitele Miloš Borovička.

Také upozorňuje, že písemná smlouva není důležitá. Peníze měli táborníci utratit za to, co slibovali.

Přestože děti přijely z tábora spokojené a nadšené, paní Dana už takovou radost neměla. I když by měla na peníze nárok, bojovat o ně nebude. A příště si dá na výběr tábora větší pozor.

Klára Bílá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme