Dětský gang z nudy loupil v ulicích Ostravy, obětem hrozil i mačetou

V Ostravě-Porubě řádil gang školáků, který přepadával stejně staré děti. Svým obětem brali nejrůznější cennosti, peníze a mobily celkem za 22.000 korun. Několikrát skupina agresivních dětí použila při loupeži nůž i mačetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté kontrolují totožnost | Foto: Policie ČR

Policisté už celou sedmičlennou skupinu zadrželi, trestat ale mohou jen jednoho z nich. Ostatním ještě nebylo patnáct let, nejmladšímu a zároveň nejagresivnějšímu pachateli je teprve 12.

Podle šéfa ostravských kriminalistů Tomáše Landsfelda se jedná děti z bezproblémových rodin, nemají problémy ve škole a loupežemi nejspíš zaháněly nudu. Školáci si nejdřív zkoušeli přepadení na svých vrstevnících, později si troufly i na starší ženy.

Své oběti přepadávali ve čtyřčlenných skupinách ve všední dny odpoledne. Některé udeřili pěstí do obličeje nebo je kopli do břicha. Čtrnáctiletého chlapce dokonce zastrašovali 50 centimetrů dlouhou mačetou, kterou dříve na ulici sebrali jinému chlapci.

"Rozhodně nás v tomto případě zarazila ta akcelerace agresivity v poměrně krátké době, a to, že se v závěru vyzbrojili mačetou, svědčí o tom, že agresivita v těch dětech je a že je potřeba s tím něco dělat," podotkl Landsfeld. Podle něho tento případ dokládá, že pouliční dětská kriminalita je v Ostravě velkým problémem.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme