Diakonie Českobratrské církve ocenila pečovatele a pečovatelky

Ocenění Pečovatel - pečovatelka roku dnes udělila Diakonie Českobratrské církve evangelické. Akce se koná už sedmým rokem. Diakonie tak chce upozornit na smysl povolání, které je zároveň životním posláním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handicapovaní lidé

Handicapovaní lidé | Foto: Alena Houšková

Desítku nejlepších pečovatelů vybírá komise odborníků z psychosociální oblasti. Vychází při tom z nominací, které se během roku scházejí z celé republiky.

Ocenění se rozdílela na pražské Novoměstské radnici a celou akci už poněkolikáté zaštítila Livia Klausová.

Jednou z letošních oceněných je i Marcela Pelikánová. Ta už třináct let pečuje o svého manžela, který je po úrazu krční páteře upoután na vozík a nemůže hýbat nohama ani rukama. Dnes ve spolupráci s ním pomáhá i řadě dalších tělesně postižených lidí.

"Když jsme viděli, jaké jsou potřeby postižených lidí a vozíčkářů vůbec, tak jsme založili občanské sdružení Sportem proti bariérám Český ráj a tam máme zaregistrovanou službu osobní asistence."

"Pořádáme spoustu akcí, na které jezdí handicapovaní lidé z celé republiky, a jim se poskytuje tato péče. Takže to dělám už i profesionálně," řekla Marcela Pelikánová.

Marika Táborská, Zuzana Ptáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme