Dienstbier: Odchod Dvořáka z funkce generálního ředitele DPP je v pořádku

Odchod Martina Dvořáka z funkce generálního ředitele DPP je podle místopředsedy ČSSD Jiřího Dienstbiera v pořádku. Dienstbier to prohlásil v pořadu 20 minut Radiožurnálu. Podle něj je průkazné, kdo nese odpovědnost za předražené jízdenky pro pražskou MHD. Někdo musel vyhlásit výběrové řízení a někdo podepsal smlouvy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Dienstbier

Jiří Dienstbier | Foto: Filip Jandourek

„Zřejmě je ta změna v pořádku, protože i v dopravním podniku se děly některé věci, s kterými jsem nesouhlasil, a přišly mi pochybné. Teď se to trochu omezilo, ale v minulosti to byly ty takzvané outsourcingy. Což znamená, že to, co původně dělal dopravní podnik, následně zrušil jako svojí činnost a pronajal to někomu jinému nebo si to nasmlouval externě,“ řekl Dienstbier.

Jiří Dienstbier dodal, že původním důvodem této činnosti byly úspory. Pokud by ale někdo tyto smlouvy prozkoumal, zjistilo by se, že prakticky ve všech případech došlo k prodražení.

“Někdo uzavřel smlouvu zjevně nevýhodně. Jestliže to údajně stojí dvakrát více, než kolik je běžná cena, tak, podle mě, měl být dopravní podnik schopen takovou věc posoudit. Na to má dost kvalifikovaných lidí, kteří měli jasně vědět, kolik zhruba může stát jedna jízdenka pro pražskou dopravu. Ale zjevně to zadali někomu, kdo to dodal dvakrát dráž. Takže někdo by za to odpovědnost měl nést,” dodal.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17 hodin (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Marie Sýkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme