Digitální rozhlas míří i do Brna

Český rozhlas požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o stanovení technických parametrů pro vysílání v experimentálním multiplexu Českého Telecomu. Následoval tak obdobný krok České televize, který je potřebný k tomu, aby Telecom mohl jejich programy vysílat v experimentálním vysílání v systému DVB-T.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

digitální rozhlas | Foto: Jan Rosenauer

Podle vedoucího projektu digitálního vysílání Českého rozhlasu Alexandra Píchy chce ČRo zvlášť využít toho, že Telecom chce experimentálně vysílat nejenom v Praze, ale i v Brně. "Do multiplexu chceme zařadit pro Prahu program ČRo Regina a pro Brno program ČRo Brno. Budeme v něm samozřejmě vysílat i naše celoplošné stanice. Náklady na distribuci signálu to nijak nezvýší, protože využijeme nového dvoumegabitového propojení sítě ČRo mezi Prahou a regionálními stanicemi v krajských městech," upřesnil Pícha.

Český rozhlas už spolupracuje na digitálním vysílání v systému DVB-T s Českými radiokomunikacemi a s Czech Digital Group. Tyto společnosti zatím šíří ve svém experimentálním vysílání celoplošné stanice Českého rozhlasu. Jejich signál je zachytitelný zejména v Praze a okolí. Pro příjem digitálního vysílání v pásmu DVB-T je potřebný přídavný set-top-box nebo digitální televize.

Podrobné informace o digitálním vysílání naleznete na našem webu Digital.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme