Etická komise přezkoumá diplomovou práci Malé i přesto, že ohlásila rezignaci

Jedenáctičlenná etická komise Mendelovy univerzity během měsíce přezkoumá první diplomovou práci Taťány Malé (ANO), a to i když Malá ohlásila rezignaci. Vznikne také externí právní analýza, která napoví, zda a jak by měla škola případně reagovat.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srovnání diplomových prací Taťány Malé z roku 2005 a Zity Pavlišové z roku 2003. | Foto: koláž iROZHLAS.cz

Etická komise Mendelovy univerzity se bude zabývat první diplomovou prací Taťány Malé (ANO) i přesto, že ministryně spravedlnosti podezřelá z plagiátorství ohlásila rezignaci. Bez ohledu na odchod Malé z ministerské funkce vznikne také externí právní analýza možného dalšího postupu školy. V úterý to potvrdil mluvčí univerzity Filip Vrána.

Malá: Nečekala jsem, že někdo bude studovat moji 13 let starou práci o králících, kdykoli si ji obhájím

Číst článek

Etická komise má na projednání záležitosti měsíc. Právní analýzu univerzita dostane v řádu týdnů.

Jedenáctičlenná etická komise, která řeší všechny podobné situace, by měla zjistit okolnosti a případnou míru pochybení. Právní analýza napoví, zda a jak může škola s časovým odstupem reagovat.

V pondělí ohlásila rezignaci

Taťána Malá po 13 dnech končí jako ministryně. Spravedlnost chce dočasně řídit sám Babiš

Číst článek

Malá novinářům v pondělí nejprve zdůrazňovala, že postupovala podle dobových pravidel a podle instrukcí a pod kontrolou vedoucího práce. Nesnažila se prý školu „obalamutit", možná jen opomenula odkázat na zdroj. Nakonec ale ohlásila, že odstoupí, nechce prý čelit tlaku a poškozovat hnutí ANO ani vznikající vládu.

Na Mendelově univerzitě Malá zpracovala a s úspěchem obhájila diplomovou práci Mikroklimatické podmínky v chovu králíků. Odborníci vyjádřili pochybnosti o původnosti některých oddílů teoretické části. Podobné pochybnosti existují také u druhé diplomové práce, kterou Malá později obhájila na Fakultě práva Panevropské vysoké škole v Bratislavě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme