Začal soud s pořadatelem akce, na které se vloni při tlačenici zranilo 12 lidí. Hrozí mu až osmileté vězení

Zlínský okresní soud ve středu začal projednávat případ loňského neštěstí na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku. Pořadatel tehdy výrazně překročil povolenou kapacitu klubu a v tlačenici na schodech se zranilo dvanáct mladistvých.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátor diskotéky ve Slušovicích Jiří Kotek u soudu

Obžalovaný Jiří Kotek před soudem vinu odmítl a rozhodl se nevypovídat | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Neštěstí se stalo v klubu Sud ve Slušovicích na Zlínsku 30. října loňského roku. Akce, na kterou přišly stovky lidí, se jmenovala Halloweenský masakr a ti, kteří přišli v masce, měli vstup zdarma.

400 lidí na diskotéce pro 280. Policie obvinila kvůli tlačenici ve Slušovicích firmu a jejího jednatele

Číst článek

Pořadatel vstup na diskotéku nereguloval a místo povolených 280 lidí jich do klubu pustil nejméně 400. Na schodech mezi patry budovy proto došlo k tlačenici mezi lidmi, kteří chtěli ven a kteří mířili dovnitř.

V kauze jsou obžalovaní organizátor akce Jiří Kotek a firma Derby Company, jíž je jednatelem. Děvětadvacetiletému muži hrozí až osmiletý trest odnětí svobody za ohrožení z nedbalosti, společnosti pak peněžitý trest a zákaz činnosti. Advokáti poškozených si nárokují odškodné v řádu statisíců korun.

Obžalovaný Kotek ve středu u soudu vinu odmítl a rozhodl se nevypovídat. Hlavní líčení soud odročil na 13. listopad, kdy budou vyslechnuti čtyři svědci.

V ohrožení života

„Dostat se z toho bylo těžké, jelikož na mně leželo několik dalších lidí. Nevěděla jsem, co mám dělat. Jsem šťastná, že jsem si dokázala zajistit aspoň dýchací cesty,“ popsala událost jedna z návštěvnic akce, která se s pohmožděnou krční páteří, pánví a loktem léčila pět týdnů.

Psychické problémy má dodnes. Nesnáší stísněné prostory, a tak podle ní nepřipadá v úvahu, že by ještě někdy na diskotéku šla.

Pět lidí bylo po akci hospitalizováno, dva z nich – 18letá dívka a 15letý chlapec – byli v přímém ohrožení života. Státní zástupce ve středu u soudu uvedl, že s ohledem na to, jak akce probíhala, mohlo dojít k ještě horším následkům. 

Klub Sud zůstává do dnešních dnů v provozu a dál se v něm pořádají akce.

Restaurace a klub SUD ve Slušovicích na Zlínsku | Foto: Veronika Žeravová | Zdroj: Český rozhlas

Blanka Kovandová, tlp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme