Diskuse kolem možnosti zabavování českého majetku v zahraničí

CME může podle svého výkonného ředitele Freda Klinkhammera zahájit exekuci českého majetku v zahraničí i přesto, že Česko složilo milión dolarů u právní kanceláře Clifford Chance Pünder. Ta zastupuje Česko v arbitráži se CME. Česká republika složila milión dolarů na účet právní kanceláře do vyřešení žaloby proti průběhu arbitráže právě proto, aby vyloučila riziko obstavení majetku státu v zahraničí. Podle ministra kultury Pavla Dostála, který na složení peněz reagoval zrušením zákazu vývozu českých uměleckých děl, ale takové nebezpečí nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P. Dostál | Foto: Úřad vlády ČR

Dostál Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl, že Česká republika musí konstatování CME ve své podstatě ignorovat. CME totiž nemůže žádný majetek zabavovat, může pouze o to požádat soud v té zemi, kde by chtěla zástavu provést. Každý civilizovaný soud však podle ministra po zjištění, že peníze jsou deponovány na zvláštním účtu, nemůže CME vyhovět.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme