Diskuse o elektronickém mýtném pokračuje

Neexistence mýtného v České republice má za následek zhoršující se kvalitu silnic. Z tranzitní trojice zemí Česko, Německo, Rakousko je naše republika poslední zemí, která mýtné nemá. Po českých silnicích v současnosti jezdí o polovinu více aut než před vstupem do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidiči u pokladního terminálu

řidiči u pokladního terminálu | Zdroj: ČTK

Po tom, co mýtné od začátku letošního roku zavedlo i Německo, očekává se další zvýšení provozu o pětinu. Podle ministerstva dopravy by tomu mělo zamezit mýtné, které chce zavést v průběhu roku 2006.

Jak řekl v televizi Nova ministr průmyslu Milan Urban, je zavedení poplatků v tomto termínu reálné: "Čas hraje určitou klíčovou roli v zavedení mýtného v České republice. Tak si myslím, že je potřeba udělat vše pro to, aby se termíny naplnily - je to zodpovědností ministerstva dopravy. A jestliže pan ministr tvrdí, že to jsou realistické termíny, tak v této chvíli není důvod mu nevěřit," zdůraznil Urban.

S tím ale jednoznačně nesouhlasí poslanec opoziční ODS Oldřich Vojíř: "Kvalifikovaný odhad je 1. ledna 2007. A to by vláda musela konat velmi rychle!"

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme