Diskuse o elektronickém mýtném pokračuje

Neexistence mýtného v České republice má za následek zhoršující se kvalitu silnic. Z tranzitní trojice zemí Česko, Německo, Rakousko je naše republika poslední zemí, která mýtné nemá. Po českých silnicích v současnosti jezdí o polovinu více aut než před vstupem do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidiči u pokladního terminálu | Foto: ČTK

Po tom, co mýtné od začátku letošního roku zavedlo i Německo, očekává se další zvýšení provozu o pětinu. Podle ministerstva dopravy by tomu mělo zamezit mýtné, které chce zavést v průběhu roku 2006.

Jak řekl v televizi Nova ministr průmyslu Milan Urban, je zavedení poplatků v tomto termínu reálné: "Čas hraje určitou klíčovou roli v zavedení mýtného v České republice. Tak si myslím, že je potřeba udělat vše pro to, aby se termíny naplnily - je to zodpovědností ministerstva dopravy. A jestliže pan ministr tvrdí, že to jsou realistické termíny, tak v této chvíli není důvod mu nevěřit," zdůraznil Urban.

S tím ale jednoznačně nesouhlasí poslanec opoziční ODS Oldřich Vojíř: "Kvalifikovaný odhad je 1. ledna 2007. A to by vláda musela konat velmi rychle!"

Milan Kopp, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme