Lékařka Protopopová končí v Národním ústavu duševního zdraví. ‚Kauza obtěžuje pacienty i zaměstnance,‘ říká

Psychiatrička Dita Protopopová, bývalá lídryně kandidátky hnutí ANO v Praze 8 a autorka lékařské zprávy, podle níž se Andrej Babiš mladší nemůže účastnit trestního řízení, končí v Národním ústavu duševního zdraví. Informaci serveru iROZHLAS potvrdila instituce i sama lékařka. „Všichni zatím oslovení pacienti chtějí odejít se mnou na nové pracoviště,“ uvedla Protopopová.

Praha (Aktualizováno: 10:25 20. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dita Protopopová končí v ústavu duševního zdraví. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Informaci můžu potvrdit. Vím ji od včerejšího včera s tím, že paní doktorka končí na vlastní žádost po dohodě,“ uvedl v úterý ráno pro iROZHLAS.cz mluvčí Národního ústavu duševního zdraví Jan Červenka.

Později v SMS reagovala i doktorka. Za svou prací si podle svých slov stojí. „Všichni zatím oslovení pacienti chtějí odejít se mnou na nové pracoviště,“ napsala psychiatrička. Dodala, že za ní stojí ředitel NUDZ Cyril Höschl.

Babišova poradkyně a autorka lékařské zprávy jeho syna. Kdo je lékařka Dita Protopopová?

Číst článek

„Na druhou stranu kauza na NUDZ dopadá, obtěžuje zaměstnance i pacienty, ruší práci. Proto jsem se rozhodla odejít, abych nepůsobila nepříjemnosti instituci, kterou mám ráda,“ uvedla Protopopová s odkazem na současné dění kolem kauzy Čapí hnízdo.

Ke svému budoucímu směřování sdělila pouze to, že bude mít praxi u svého kolegy. „Jen bych nerada, aby se celá pozornost z NUDZ přesunula na něj, to není fér,“ dodala.

Prověření zpráv

Národní ústav duševního zdraví nedávno prověřoval lékařské zprávy Dity Protopopové a došel k závěru, že jsou v souladu s lékařskou etikou.

„Všechny zprávy, které paní doktorka v inkriminovaném období napsala, byly jednak v souladu se skutečností, čili jejich obsah byl pravdivý, jednak v souladu s lékařskou etikou a i v souladu s legálními postupy v takových případech,“ uvedl ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl.

Prověřením zpráv ústav reagoval na případ Andreje Babiše mladšího, kterého Protopopová měla údajně poslat na „prázdniny“ na Krym.

Nemoc, Krym a Čapí hnízdo. Jak se míjejí verze premiéra Babiše, jeho syna a Protopopova?

Číst článek

Práce na ministerstvu

Protopopová už dříve serveru iROZHLAS.cz napsala, že pokud jde o práci na ministerstvu zdravotnictví, kde má od konce rok 2017 na starosti reformu psychiatrické péče, ráda by pokračovala. „Reformu psychiatrické péče chci uskutečnit, a pokud mi to bude umožněno, tak budu na ministerstvu působit nadále,“ uvedla. Tam s její prací podle jejích slov byli spokojení.

„Nemám žádné indicie o nespokojenosti s mou prací na ministerstvu zdravotnictví, naopak vyjádření k mému pracovnímu nasazení a výkonu slýchám kladná - ale to radši ať posoudí jiní. Každopádně o odchodu se mnou nikdo nemluvil, tuto věc jsme ani s panem ministrem neprobírali, jde jenom o moje znechucení z aktuální kauzy a nejistoty o vývoji všech věcí v této republice, v resortu - vše na obecné úrovni,“ napsala také Protopopová.

O ukončení pracovního poměru s lékařkou ale resort zdravotnictví neuvažuje. Paní doktorka Protopopová nadále zůstává zaměstnanec ministerstva a nadále bude pracovat na reformě psychiatrické péče, uvedl v SMS pro iROZHLAS.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Kauza Čapí hnízdo: policisté stále nevyslechli Babiše mladšího. Nepodařilo se jim s ním spojit

Číst článek

Kauza Čapí hnízdo

Babiš mladší je spolu se svým otcem stíhán v kauze 50milionové dotace pro farmu Čapí hnízdo. Serveru Seznam Zprávy řekl, že jeho otec chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Babiš to odmítl, syn podle něj trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Babiš mladší v reakci na to obvinil otce ze lži. Premiér v sobotu za synem odletěl do Švýcarska, kde bydlí se svou matkou. Po návratu televizi Nova řekl, že jeho syn je stále přesvědčen, že do Ruska odjel nedobrovolně.

Reportáž serveru Seznam Zprávy odvysílaná minulý týden v pondělí odstartovala vládní krizi. Opoziční strany chtějí na páteční schůzi sněmovny vyslovit nedůvěru vládě, potřebovaly by k tomu ale buď hlasy vládní ČSSD, nebo komunistů. Širší vedení KSČM bude o věci jednat v úterý odpoledne. Prezident Miloš Zeman ale avizoval, že v případě pádu vlády opět pověří sestavením nového kabinetu Babiše.

dbr, tec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme