Kojenec z Mělnicka zemřel podle policistů na syndrom náhlého úmrtí. Násilný trestný čin vyloučili

Mrtvý kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí. Matka pak podle policie mohla tělo hodit do vody. Vyšetřování ale ještě není uzavřeno, řekl v úterý novinářům náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí.

Praha (Aktualizováno: 15:01 2. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Hoříně na Mělnicku pátrá po čtyřměsíčním chlapci | Foto: Monika Horská | Zdroj: Český rozhlas

„Na základě předběžných výsledků soudní pitvy bylo zjištěno, že příčinou úmrtí dítěte je syndrom náhlého úmrtí,“ uvedl Krejčí. Kriminalisté vyloučili násilný trestný čin, proto nebyl nikdo obviněn ani zadržen.

Smrt kojence na Mělnicku by mohla souviset s nedbalostí, uvedla policie

Číst článek

„Nicméně probíhají nadále úkony trestního řízení, abychom náležitě zadokumentovali celou věc a vyloučili případnou trestnou činnost,“ řekl Krejčí. Upozornil na to, že konečný závěr ještě kriminalisté neučinili a zatím nemají k dispozici písemné vyhotovení pitvy.

Jak se dítě dostalo do řeky, kriminalisté stále vyšetřují. „Samozřejmě předpokládáme, že dítě mohla do vody hodit matka, ale stále probíhají úkony trestního řízení a je to jedna ze skutečností, kterou ověřujeme,“ uvedl Krejčí. Podle něj je možné, že žena po úmrtí dítěte zmatkovala a nevěděla si rady.

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína, podle Krejčího bylo mrtvé již několik dní. Přesný čas zatím kriminalisté neznají. „S odstupem času v rámci soudní pitvy je nelehké některé časy stanovit,“ řekl Krejčí.

Matka kojence se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron. Tělo dítěte se našlo v sobotu odpoledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme