Dítě oběti kladenské chyby je v pořádku

Obvinění z neúmyslného trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti sdělila dnes po jedné hodině vyšetřovatelka tragického úmrtí dvaadvacetileté ženy. Podle dobře informovaných zdrojů ve čtvrtek ráno zkušená zdravotní sestra vyměnila lék za dezinfekční prostředek s obsahem dusíku. Ten vyvolal prudkou otravu, které se nepodařilo zabránit. Vedení nemocnice tuto variantu s ohledem na vyšetřovaní ani nepotvrdilo, ani nevyvrátilo. Odborné expertizy si vyžádají ještě 14 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak ale uvedl náměstek ředitele kladenského zařízení Martin Houdek, stav novorozeného chlapce je po převozu do Prahy dobrý. "Dítě je v relativně dobrém stavu. Prognóza ještě není úplně jistá. Víme, že zatím ten stav narozeného chlapečka je docela dobrý. Nemocnice okamžitě podala oznámení na okresní státní zastupitelství s podezřením ze spáchání nedbalostního trestného činu. Maximální prioritou naší nemocnice je nic nezastírat a co nejrychleji to objasnit, nechceme aby kolem toho byly jakékoli dohady. Náš prvnotní zájem je zcela to objasnit před veřejností."

Na porodnickém oddělení prozatím k žádným personálním změnám nedošlo. Jedna z jeho nejlepších sester, proti které bylo vzneseno obvinění, podle náměstka ředitele Martina Houdka nenastoupila do práce. Na průběh případů vznesené obvinění nic nemění. Rozhodující budou do 14 dnů výsledky pitvy a odborných expertíz. Ty mají prokázat, zda skutečně došlo k záměně léku za velmi silný jed používaný k dezinfekci nástrojů.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme