Dítě oběti kladenské chyby je v pořádku

Obvinění z neúmyslného trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti sdělila dnes po jedné hodině vyšetřovatelka tragického úmrtí dvaadvacetileté ženy. Podle dobře informovaných zdrojů ve čtvrtek ráno zkušená zdravotní sestra vyměnila lék za dezinfekční prostředek s obsahem dusíku. Ten vyvolal prudkou otravu, které se nepodařilo zabránit. Vedení nemocnice tuto variantu s ohledem na vyšetřovaní ani nepotvrdilo, ani nevyvrátilo. Odborné expertizy si vyžádají ještě 14 dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak ale uvedl náměstek ředitele kladenského zařízení Martin Houdek, stav novorozeného chlapce je po převozu do Prahy dobrý. "Dítě je v relativně dobrém stavu. Prognóza ještě není úplně jistá. Víme, že zatím ten stav narozeného chlapečka je docela dobrý. Nemocnice okamžitě podala oznámení na okresní státní zastupitelství s podezřením ze spáchání nedbalostního trestného činu. Maximální prioritou naší nemocnice je nic nezastírat a co nejrychleji to objasnit, nechceme aby kolem toho byly jakékoli dohady. Náš prvnotní zájem je zcela to objasnit před veřejností."

Na porodnickém oddělení prozatím k žádným personálním změnám nedošlo. Jedna z jeho nejlepších sester, proti které bylo vzneseno obvinění, podle náměstka ředitele Martina Houdka nenastoupila do práce. Na průběh případů vznesené obvinění nic nemění. Rozhodující budou do 14 dnů výsledky pitvy a odborných expertíz. Ty mají prokázat, zda skutečně došlo k záměně léku za velmi silný jed používaný k dezinfekci nástrojů.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme