DÍTĚ V OHROŽENÍ: Policie pátrá po sourozencích z Liberce. Nevrátili se po procházce do azylového domu

Policie pátrá po sourozencích, dvouletém Feruzovi a pětiletém Pavlovi, které jejich otec Pavel Pytloun ve středu nevrátil po vycházce do Dětského azylového centra v Liberci. Policisté po chlapcích pátrají v režimu dítě v ohrožení a vyzývá kohokoliv, kdo bratry uvidí, aby zavolal na linku 158. Zároveň hledají jejich otce i matku.

Liberec (Aktualizováno: 12:02 8. 6. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2letý Feruz a 5letý Pavel

2letý Feruz a 5letý Pavel | Zdroj: Policie ČR

Chlapce umístil do Dětského centra Liberec pro děti vyžadující okamžitou pomoc svým rozhodnutím soud. Současně výrazně omezil styk rodičů s dětmi.

„Chlapci se pohybují ve společnosti svého 45letého otce Pavla Pytlouna, z jehož péče byli soudem odebráni,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Starší hoch má plavé blond rovné vlasy a modré oči. Je autista. Z azylového zařízení odešel v modré mikině a v šedých teplákách. Na nohou měl šedé boty a na hlavě červenou kšiltovou čepici s motivem filmu Auta.

Mladší hoch má rovněž plavé blond vlasy a modré oči. Na sobě měl modrou mikinu a šedé tepláky. Na nohou měl sportovní boty značky PUMA a na hlavě modrou kšiltovou čepici s motivem seriálu Tlapková patrola.

Otec má trvalé bydliště ve Starých Křečanech na Děčínsku. Policie pátrá i po něm. Stejně jako po matce chlapců.

„Zdá se, že se ke svému partnerovi Pavlu Pytlounovi a svým dětem připojila jejich matka 36letá Alina Sosliuk,“ uvedli policisté. „Fotografie nemusí zcela odpovídat jejímu aktuálnímu vzhledu, změnu účesu nebo barvy vlasů nemůžeme vyloučit,“ upozornili.

Veškeré informace k pohřešovaných chlapcích mohou lidé sdělit policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158. Podrobnosti o pátrání po jednom i druhém chlapci najdete zde. 

lis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme