Diváci kabelových televizí mohou přijít o některé slovenské programy

Uživatelé kabelových televizí v Česku mohou přijít o některé slovenské programy. Například TV Markíza žádá zastavení distribuce jejího programu prostřednictvím kabelových operátorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

televizní ovladač | Foto: Fotobanka Stock.xchng

České kabelové společnosti nabízejí náš program neoprávněně, tvrdí televize Markíza, která se už obrátila na Českou asociaci elektronických komunikací.

"V podstatě nás jen odkázala na jednotlivé kabelové operátory v České republice, abychom řešili tyto věci přímo s nimi, protože asociace nesdružuje všechny operátory. Takže budeme pravděpodobně řešit tuto věc s jednotlivými kabelovými operátory," potvrdila právní zástupkyně stanice Zuznana Zlámalová.

Například kabelová společnost UPC ale ujišťuje, že lidé o nabídku slovenských programů nepřijdou. Vše prý řeší v rámci interních dohod. Mluvčí UPS František Malina vysvětlil, proč mohou program slovenských stanic šířit:

"Signál slovenských televizí se dostává do naší jednotné kabelové sítě díky přeshraničnímu přesahu, který je samozřejmě velmi silný," uvedl Malina. TV Markíza přesah signálu připouští, jeho další distribuci a úpravu ale považuje za protiprávní.

Martin Hromádka, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme