Diváky ČT čekají asi opět dvoje zprávy

Pro diváky České televize jsou i dnes připravovány dvoje zprávy. Jedny chystají na 12:45 lidé spolupracující s novou ředitelkou zpravodajství Janou Bobošíkovou, druhé část redakce, která ji ve funkci neuznává. Potvrdily to obě strany. Rozdílné zprávy viděli diváci ČT na svých obrazovkách už včera večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nedělní vysílání části zpravodajské redakce, která odmítá nově zvoleného ředitele ČT Jiřího Hodače i Bobošíkovou, přitom bylo podle některých odborníků v rozporu se zákonem. „Je to tak, ano,“ připustila dnes na dotaz ČTK vedoucí úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a její mluvčí Helena Havlíková.

Krizový výbor Hodačových odpůrců požádal o přijetí prezidenta Václava Havla. Jeho tiskový mluvčí Ladislav Špaček dnes uvedl, že prezidentská kancelář bude i tuto žádost, jako každý podobný podnět, pečlivě zvažovat. Prezident podle něj ale nebude komentovat vyhrocenou situaci v ČT. „Pan prezident v žádném případě nemůže být arbitrem toho sporu,“ odpověděl na dotaz, zda by Havel případně jednal i s Hodačem.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme