Dívka zapadla do šachty pod letenským kyvadlem. Vyprošťovali ji hasiči

Devatenáctiletá dívka se ve čtvrtek časně ráno propadla do osm metrů hluboké odvětrávací šachty pod kyvadlem na pražské Letné. Hasiči mladou ženu vyprostili a předali záchranné službě, která ji s pohmožděnými zády převezla do Ústřední vojenské nemocnice. Informovala o tom mluvčí strážníků a záchranné služby v Praze Irena Seifertová a Jana Poštová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská policie dostala informace o případu po 05.00. Na místo krátce poté dorazila hlídka strážníků se záchranářským batohem a lanem. Když zjistili, že dívka spadla do asi půl metru široké a osm metrů hluboké odvětrávací šachty a že si stěžuje na bolest zad a krku, přivolali hasiče a zdravotníky.

Bitcoinová Praha. Česká metropole je první v žebříčku míst, kde se dá nejvíce platit kryptoměnou

Číst článek

„Strážníci do jejich příjezdu s dívkou komunikovali a psychicky ji podporovali. Jednotka hasičů následně dívku vyprostila přes vrata vedoucí do prostor pod památníkem a předala ji záchranné službě k dalšímu ošetření,“ uvedla Seifertová.

„Ošetřovali jsme devatenáctiletou dívku po pádu z výšky. S pohmožděnými zády, ale při vědomí, jsme ji převezli na jednotku intenzivní péče Ústřední vojenské nemocnice,“ uvedla na dotaz ČTK Poštová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme