Dívka vypadla na škole v přírodě z balkonu

Policie vyšetřuje neštěstí, které se stalo během školy v přírodě v Karlově na Bruntálsku. Devítiletá dívka vypadla uprostřed noci z balkónu ve třetím patře penziónu a utrpěla řadu zlomenin. Okamžitě byla převezena do nemocnice a bude se léčit asi půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Resuscitace zraněného | Foto: Jan Rosenauer

Lékaři zranění dívky označili za středně těžká. "Utrpěla zlomeninu křížové kosti a stydké kosti v pánevní oblasti, má také zlomené obě ruce a další zlomeniny," popsala zranění mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová.

Kriminalisté nyní zjišťují příčiny pádu. "Šetříme možnost, že holčička chtěla jít v noci na WC, v dezorientaci vešla na balkon a z něj pak vypadla. Zatím nebylo zjištěno porušení povinností ze strany žádné konkrétní osoby," uvedla policejní mluvčí.

Podobný případ se stal začátkem prosince 2002 v Ostravě. Student ostravské Vysoké školy podnikání se během vyučování opřel o kovové latě zábradlí francouzského okna, ty se uvolnily a mladík spadl z několika metrů na zaparkovaný automobil. Utrpěl otřes mozku, pohmoždění hlavy a páteře a částečné vykloubení ramene.

Z okna ve čtvrtém patře vypadla koncem května v Ostravě- Porubě i roční holčička. Utrpěla vážné zranění hlavy. Policisté zjišťují, zda se rodiče nedostatečným hlídáním nedopustili zločinu. Loni v srpnu při vyšetřování podobného případu obvinili rodiče devítiměsíčního kojence, který vypadl z balkonu v prvním patře panelového domu v Ostravě-Zábřehu. Chlapec pád přežil.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme