Divočák na pražském letišti zpozdil let, policie ho musela zastřelit

Divočák pobíhající na ruzyňském letišti v Praze zpozdil v noci na pondělí jeden let, informovaly mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková a mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Šlo o ojedinělý případ. Příslušníci cizinecké policie se snažili divočáka z letiště vyhnat, ale nakonec museli zvíře zastřelit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divočák (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Prase se dostalo přes oplocení do areálu letiště po 01:00. "Jeden let byl kvůli tomu na startu opožděn o 20 minut," řekla Janoušková. Žádné ohrožení letadel nebo větší omezení provozu na letišti však divočák nezpůsobil.

Africký mor prasat potvrdili už u 22 uhynulých divočáků, zdroj se dosud nenašel

Číst článek

Noční nahánění divočáka je podle mluvčí letiště i mluvčí cizinecké policie za poslední roky spíše raritou. "Honili jsme tam zvířata i v minulosti, ale nevzpomínám si, že by mezi nimi bylo divoké prase," uvedla Rendlová.

Přemnožení divočáci v poslední době působili problémy hlavně na východním okraji Prahy, kde poničili zeleň i v okolí zástavby a několikrát napadli venčené psy. Letiště leží na západním okraji. Pražský magistrát letos v dubnu oznámil, že počty divokých prasat v Praze má omezit zákaz jejich krmení v okolí zástavby a situaci má zlepšit také prořezávání zarostlých pozemků včetně budování průseků, kde by mohli myslivci prasata lépe střílet.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme