U požáru haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku zasahovalo 17 jednotek hasičů. Škoda je 20 milionů

Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě na Příbramsku způsobil v noci na středu škodu 20 milionů korun, příčina se vyšetřuje. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Příčinu vzniku požáru zatím neupřesnila. Podle statistik požárů za úterý na webu hasičů způsobila požár haly na výrobu tvrzeného skla zřejmě nedbalost při svařování izolace.

Příbramsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár velkého rozsahu byl oznámen v úterý po osmé hodině večerní. Kromě haly hořela i část administrativní budovy.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, na místě zasahovalo 17 jednotek. Po dvou hodinách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Ve středu ráno byli hasiči ještě na místě a dohlíželi na požářiště.

„Vyšetřovatel stanovil škodu na výrobní hale a strojním vybavení na 20 milionů korun, hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě deseti milionů korun,“ uvedla Zemanová. 

Na vyšetřování okolností požáru se spolu s hasiči podílejí i policisté. „Příčina a okolnosti požáru jsou stále předmětem šetření. V dané věci bude prováděno doohledání požářiště a následně další šetření,“ řekl mluvčí policie Zdeněk Chalupa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme