Praha se snaží snížit noční ruch. Do Dlouhé a okolních ulic se přes noc autem dostali jen místní

Zákaz vjezdu nerezidentů a taxi do Dlouhé a okolních ulic v Praze 1 zklidnil po dvě předešlé noci místní provoz. Poznatky začne město, radnice Prahy 1 a policisté společně s místními obyvateli vyhodnocovat. Závažné problémy při akci nenastaly, řekl Jan Štern, kterého vedení Prahy označuje jako „nočního starostu“.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dlouhá v Praze | Foto: Michal Sváček | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Vjezd do ulic byl zkušebně uzavřen od mezi 22.00 a 3.00. Akce se bude opakovat ještě následující dva víkendy 19. a 20. dubna a 26. a 27. dubna. Cílem je zmírnit noční ruch, na který si stěžují místní obyvatelé.

Praha plánuje omezit alkoturismus, centrem města už nebudou jezdit pivní kola

Číst článek

„Jednalo se o zkušební provoz a budeme jej teprve vyhodnocovat. Sám za sebe ale mohu říct, že podle mého dojmu byla situace v ulici klidnější. Strážníci z Prahy 1 říkali, že před několika lety zjišťovali počet aut vjíždějících do Dlouhé a došli k číslu 1500 aut za hodinu. Ale jak jsem řekl, musíme vše vyhodnotit,“ řekl Štern.

Bez problémů

Organizace zákazu vjezdu byla podle něj bez problémů. „Samozřejmě se objevilo několik případů, kdy se lidé chtěli do ulice dostat, ale celkově byla organizace velmi dobrá a zcela bezproblémová,“ řekl Štern.

To potvrdila mluvčí městské policie Irena Seifertová. Strážníci podle ní nezaznamenali žádné mimořádné události.

Až 160 milionů ročně pro Prahu? Airbnb připouští vybírání poplatku od hostitelů

Číst článek

Kromě Dlouhé se uzavírka týkala ještě ulic V Kolkovně, Rámové, Masné a části ulic Kozí a Rybná. V Dušní ulici se v dotčených časech obracela jednosměrnost. Na dodržování zákazu dohlíželi policisté a strážníci.

Noční ruch

Akce bude pokračovat ještě následující dva víkendy. „Stále se bude jednat o zkušební provoz. Následně všechny víkendy vyhodnotíme a uvidíme, zda a které kroky se osvědčily,“ dodal noční starosta.

Opatření v Dlouhé a okolí souvisí se záměry Prahy 1 ve spolupráci s vedením Prahy zmírnit dopady nočního života na klid místních obyvatel. Na magistrátu k tomu vznikla komise, jejímž předsedou je právě Štern.

Magistrát nyní připravuje vyhlášku, která by omezila otevírací dobu nočních podniků ve vybraných oblastech města, právě třeba v Dlouhé ulici.

Praha 1 se také pokouší dojednat s podniky v centru, aby přestaly spolupracovat s agenturami, které organizují tzv. pub crawls, tedy tahy turistů od hospody k hospodě. Zatím se zástupcům radnice podařilo k ukončení spolupráce s agenturami přesvědčit klub Karlovy lázně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme