Dívka dluží tisíce za internet. Smlouvu na její jméno měla uzavřít matka, která se jí zřekla

Dcery se zřekla už v porodnici, po devatenácti letech si pak na její jméno zřejmě pořídila internet. Stačilo jí rodné číslo dívky, která trpí lehkou mentální retardací a není schopná sama smlouvy uzavírat. Závazky žena neplatila a její dcera teď dluží tisíce korun. Případ vyšetřují policisté. Informoval o něm deník Právo.

Praha/Domažlicko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze, finance (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Jednadvacetiletá dívka žije u pěstounů na Domažlicku a kvůli své nemoci nenosí ani občanku, tu má u sebe její poručnice.

Smlouvu s operátorem tak zřejmě uzavřela její biologická matka. Sjednala ji po telefonu z čísla, které už ani neexistuje. Případ proto vyšetřuje policie pro podezření z podvodu, píše deník Právo.

Od tří let dluží miliony. Malému chlapci pomohl od exekutorů až Ústavní soud

Číst článek

S jednadvacetiletou ženou kvůli dluhu zahájil správní řízení Český telekomunikační úřad. Na podvod přišla její opatrovnice, která chce na úřadě všechno vysvětlit a dokázat její nevinu.

„Ve smlouvě souhlasilo jen křestní jméno mojí schovanky a rodné číslo. Jak jsem ale slyšela příjmení, tak se vše vysvětlilo. Shodovalo se totiž s její biologickou matkou,“ popsala pro Právo poručnice dívky.

„Mě jen překvapilo, že nikdo nechtěl vidět ani občanku,“ uvedla.

Podle deníku Právo nechtěl mluvčí Českého statistického úřadu Martin Drtina případ komentovat, dokud řízení neskončí. Řekl jen, že je vždy klíčové, jestli má smlouva všechny náležitosti a jestli jsou údaje o uvedené osobě správné.

Nevyloučil ale, že úřad nebude čekat na výsledek vyšetřování policie. „Pokud budeme mít z ostatních důkazů za to, že nebyla uzavřena smlouva s osobou, se kterou být uzavřena měla, můžeme návrh operátora na zaplacení dlužné částky zamítnout,“ doplnil Drtina.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme