Dnes končí lhůta pro dodání hlasovacích lístků k eurovolbám

Dnešek je poslední den, kdy vám mohou přijít do poštovních schránek hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu. Pokud lístky nedostanete ani dnes, můžete je obdržet až ve volební místnosti. Ministerstvo vnitra ale doporučuje zavolat na obecní úřad a zeptat se, proč vám lístky nebyly doručeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volební místnosti | Foto: Marián Vojtek

Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky se totiž může stát, že nejste zapsáni v seznamu voličů, a pak byste nemohli volit. "Evropské volby, a to je jejich specifikum, neumožňují nechat se přímo v místnosti zapsat do seznamu voličů. Ale samozřejmě ve chvíli, kdy na to přijde včas, ještě předtím než se volby konají, tak může poprosit obecní úřad, aby tak učinil," vysvětluje mluvčí.

Volby do Evropského parlamentu začnou v České republice tento pátek a skončí v sobotu odpoledne.

Mnoho informací, článků a audiozáznamů k volbám do Evropského parlamentu naleznete na našem speciálním webu. Jeho prostřednictvím také budete moci on-line sledovat zpracování volebních výsledků.

Marika Táborská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme